Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej Akceptuję

Katowice i okolice


 

 

Spodek - oddany do użytku w 1971 roku, to unikalny obiekt w skali całego kraju z bogatym dorobkiem wydarzeń rozrywkowych, sportowych i kongresowych. Wpisał się na stałe w krajobraz Katowic i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł architektury w Polsce. Od wielu lat Spodek jest miejscem wielkich wydarzeń światowej klasy jakimi są koncerty i imprezy sportowe.

 


 

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR) – autorski projekt architekta Tomasza Koniora. Nowoczesny obiekt usytuowany jest w Katowickiej Strefie Kultury tuż obok MCK i katowickiego Spodka. To co czyni ten obiekt jednym z najlepszych w Europie to wielka, nowoczesna sala koncertowa na 1800 słuchaczy. O perfekcyjną akustykę i doznania muzyczne zadbał Yasuhisa Toyota – światowej sławy akustyk. Całość sali wykonana została ze szlachetnych materiałów, z dużym udziałem drewna. Sala zachwyca Gości, słuchaczy oraz muzyków z całego świata, którzy przyjeżdżają tu koncertować.

 

 

 

 


 

 

Muzeum Śląskie – kompleks kilku budynków powstały na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice jest zupełnie unikatowy, gdyż główna część wystawiennicza znajduje się pod powierzchnią ziemi. Cześć użytkowa kompleksu to aż 25 tys. m², a wystawiennicza 6 tys. m². Nowoczesna konstrukcja zaprojektowana została przez austriacką pracownię Riegler Riewe Architekten z Grazu. Historyczny krajobraz miejsca, wraz z kopalnianym szybem widokowym, wypełniony został szklanymi kontenerami, których wewnętrzne oświetlenie daje nietuzinkowy efekt wizualny na zewnątrz. Szklane konstrukcje dają możliwość zwiedzania w świetle dziennym, mimo iż znajdują się one na głębokości ponad 14 metrów poniżej poziomu terenu.

 

 

 


 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – największe i najnowocześniejsze centrum kongresowe w Polsce zostało wybudowane w latach 2011–2015. Właścicielem obiektu jest Miasto Katowice. Od maja 2016 centrum jest zarządzane przez Pana Wojciecha Kuśpika - PTWP Event Center. Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego został zaprojektowany przez utytułowaną warszawską pracownię architektoniczną Jems Architekci. Obiekt powstał na terenach poprzemysłowych i w swojej architekturze nawiązuje do górniczych tradycji.

 Hotele

Vienna House Easy Angelo Katowice

Monopol Katowice 

Courtyard by Marriott Katowice 

Novotel Katowice Centrum  

Park Inn By Radisson Katowice  

© Restautacja Villa Gardena 2016-2018 . Wszystkie prawa zastrzeżone
Created by - Ad-visions.
Powrót na górę